اخبار

بازگشت
  مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو :

  ایران رئیس کارگروه INS اجلاس کدکس افزودنی های مواد غذایی باقی ماند/ استعفای آمریکا از نایب رئیسی

  دانلود فایل

  تاریخ آخرین بروز رسانیسه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶

  مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو  از  ابقای ریاست کارگروه INS اجلاس کدکس افزودنی های مواد غذایی برای جمهوری  اسلامی ایران  خبر داد.

  دکتر بهروز جنت  با بیان این مطلب گفت: در صورت عدم حضور ایران، با توجه به نایب رئیسی آمریکا، این  عنوان به آن کشور می رسید اما حضور  فعال نماینده  سازمان غذا و دارو  موجب گردید این عنوان مهم  کما کان برای کشور حفظ شود.

  وی همچنین با اشاره به  نامیدی نمایندگان امریکا  از خلا حضور موفق کشورمان در اجلاس  فوق بیان داشت: همین موضوع  موجب استعفای آنها از نایب رئیسی گردید تا بلژیک به عنوان نایب رئیس جدید کارگروه INS با ایران همکاری داشته باشد.

  دکتر جنت در ادامه تصریح کرد: در چهل و نهمین اجلاس کدکس افزودنی های غذایی  که با موضوع مدیریت اجلاس افزودنی های کدکس  برگزار و درباره آن تصمیم گیری می شد همچنین  مقرر گردید  چهارکارگروه  ایران، استرالیا، امریکا و کانادا به همراه چین به عنوان کشور میزبان  و دبیر اجلاس "استراتژی های آینده این اجلاس" را تحت عنوان “Future Strategies for CCFA” تدوین نمایند.

  مدیر کل نظارت بر فراورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در هیچ یک از اجلاسهای قبلی کدکس چنین موقعیتی  نصیب ایران نشده  بود تا  کشور ما  بتواند نقشی تعیین کننده در تهیه و نهایی نمودن استراتژی ها جهانی حوزه غذا داشته باشد خاطر نشان کرد: اگر چه ممکن است  اهمیت کسب چنین جایگاهی برای غیر متخصصان چندان معلوم نباشد  اما آنقدر برای اهل فن حائز اهمیت می باشد که بریتانیا و اتحادیه اروپا به شیوه کار و عدم عضویت خود در چنین جمع تاثیر گذاری به شدت اعتراض کنند کما اینکه  بشدت هم پیگیر تغییر  در این ترکیب با حذف نام ایران و جایگزینی نام خود در آن بودند.

  وی در پایان  گفت: خدا را شاکریم که با عملکرد خوب ایران  در نهایت اعتراض آنها به جایی نرسید و در گزارش نهایی اجلاس نقش جدید و تعیین کننده ایران در تهیه و تدوین استراتژی های آینده این اجلاس مورد تایید و تصویب نهایی قرار گرفت.

   

بخش نظرات
نظر دهید

Browse by Audience

لینکهای داخلی

Browse by Audience

لینکها