اخبار

بازگشت
  معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو بیان کرد:

  تکذیب آمار افزایش 56درصدی واردات روغن پالم/ عدم تغییر سیاست دولت و کاهش بیش از 300هزار تنی

  دانلود فایل

  تاریخ آخرین بروز رسانیسه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵

  معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ضمن تکذیب  مطالبی که اخیرا با استناد به آمار ۱۱ ماهه تجارت خارجی از افزایش 56درصدی  واردات روغن پالم  نسبت به سال قبل  و رسیدن به ۳۹۷ هزار تن می گوید؛ اظهار داشت:واردات روغن پالم در سال جاری به هیچ عنوان نسبت به سال گذشته افزایش نداشته  و میزان آن کماکان کمتر از سقف ۴۲۰ هزارتنی تعیین شده در سال می باشد.

   

  معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در گفتگو با ایفدانا ضمن تکذیب  مطالبی که اخیرا با استناد به آمار ۱۱ ماهه تجارت خارجی از افزایش 56درصدی  واردات روغن پالم  نسبت به سال قبل  و رسیدن به ۳۹۷ هزار تن می گوید؛ اظهار داشت:واردات روغن پالم در سال جاری به هیچ عنوان نسبت به سال گذشته افزایش نداشته  و میزان آن کماکان کمتر از سقف ۴۲۰ هزارتنی تعیین شده در سال می باشد.
  دکتر رسول دیناروند اضافه کرد:  درحالی که واردات روغن پالم در دولت قبل به ۷۵۰ هزار تن در سال بالغ می‌شده ، میزان واردات آن در سه سال اخیر با کاهش بیش از ۳۰۰ هزار تنی مواجه گردیده است.  وی همچنین با اشاره به اینکه به منظور کنترل واردات روغن پالم، در سال ۹۴ تعرفه واردات این روغن از ۱۰ به ۲۶ درصد افزایش یافت دلیل این اقدام را کاهش صرفه واردات روغن پالم نسبت به سایر انواع روغن برشمرد. سکاندار فراورده های سلامت کشور با تاکید بر اینکه این دولت  در سیاست کنترل واردات روغن پالم  هیچگونه تغییر سیاستی اعمال نکرده است؛ خاطر نشان کرد: واردات این روغن کماکان از سقف تعیین شده کمتر می باشد.

  به گزارش ایفدانا، تا روز ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ مقدار واردات پالم با مجوز سازمان غذا و دارو ۳۶۱ هزار تن بوده است که از سقف تعیین شده ۴۲۰ هزار تن بسیار کمتر است.

بخش نظرات
نظر دهید

Browse by Audience

لینکهای داخلی

Browse by Audience

لینکها