اخبار

بازگشت

  تدوین کتاب فهرست داروهای ایران

  دانلود فایل

  تاریخ آخرین بروز رسانیشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵

  انتشار جدیدترین ویرایش "دارونامه رسمی ایران"

  بدون تردید دسترسی به اطلاعات مستند و بیطرفانه علمی یکی از موثرترین عوامل در تجویز منطقی داروها است و به پزشکان کمک خواهد کرد تا مناسب ترین دارو را برای بیماران خود تجویز کنند. به همین دلیل از دو دهه قبل نظام داروئی کشور "دارونامه رسمی ایران" را تدوین و منتشر کرده است. هفتمین ویرایش این کتاب که هدف اصلی آن آشنا کردن پزشکان با اطلاعات علمی کاربردی داروهای موجود در "فهرست داروهای ایران" است توسط سازمان غذا و دارو به چاپ رسیده است.

  لازم به ذکر است که هدف اصلی از چاپ کتاب "دارونامه رسمی ایران" فراهم آوردن امکان دسترسی سریع به اطلاعات مهم و کاربردی داروهای موجود در بازار داروئی ایران است. به همین دلیل مونوگراف های این کتاب بسیار کوتاه تدوین شده اند. بنابراین "دارونامه رسمی ایران" نباید جایگزین کتاب های مرجع اطلاعات داروئی شود و همکارانی که نیاز به اطلاعات علمی کامل تری در مورد این داروها دارند باید به منابع مرجع فارماکولوژی و اطلاعات داروئی مراجعه نمایند.

  همکاران علاقمند به تهیه این کتاب می توانند ضمن دانلود متن الکترونیکی این کتاب از طریق وب سایت سازمان غذا و دارو برای تهیه نسخه چاپی آن نیز با سرکار خانم بخشی در سازمان غذا و دارو (تلفن 66963859) تماس حاصل نمایند.

بخش نظرات
نظر دهید

Browse by Audience

لینکهای داخلی

Browse by Audience

لینکها