بازگشت

  لزوم ثبت درخواست جدید در سامانه جدید ثبت تجهیزات پزشکی از 15 آبان 1396

  دانلود فایل

  تاریخ آخرین بروز رسانیدوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶

  مدیر عامل محترم / مسئول فنی محترم کلیه شرکتهای وارد کننده تجهیزات پزشکی

  موضوع: لزوم ثبت درخواست جدید در سامانه جدید ثبت تجهیزات پزشکی از 15 آبان 1396

  با سلام و احترام؛                                                                                                                                    مهم و فوری

  پیرو برگزاری همایش آموزشی سامانه جدید ثبت وسیله پزشکی برای شرکت های واردکننده در تاریخ 04/08/96 ، به اطلاع می رساند از تاریخ 15/08/96، تمامی شرکت های واردکننده جهت ثبت درخواست جدید کالا و دریافت کد IRC ، می بایست از سامانه جدید نسبت به ثبت درخواست اقدام نمایند و لازم است موارد ذیل مورد توجه قرار گیرد:

   

  1. اقلامی که از قبل در سامانه فعلی ثبت شده و کد IRC تایید شده دریافت نموده اند نیز به ثبت مجدد ندارند و سوابق از سامانه فعلی به سامانه جدید منتقل خواهد شد و فقط ثبت جدید در سامانه جدید انجام می شود.
  2. سوابق پروند های جاری سامانه ثبت فعلی، بعد از تعیین تکلیف نهایی(تایید یا رد)، بصورت سیستمی به سامانه جدید منتقل خواهند شد.
  3. درگاه دسترسی سامانه ثبت فعلی و سامانه جدید، یکسان می باشد و قسمت های تکمیلی سامانه جدید شامل اقلام وارداتی از نوع فوریتی و نمونه، تفویض IRC ، قیمتگذاری و همچنین ثبت وسیله پزشکی تولیدی، از ماه آتی در دسترس قرار خواهند گرفت و تا آنزمان موارد اشاره شده در سامانه فعلی انجام خواهد شد.

  به منظور شفاف سازی و تسهیل و تسریع در رسیدگی پرونده ها، ویژگی های ذیل در سامانه جدید لحاظ شده است:

  • کلیه مراحل درخواست از تشکیل پرونده، ارسال مدارک و مستندات فنی ، رفع نواقصی و ویرایش پرونده اعلام نقص شده، مشاهده گردش پرونده و اطلاع از نتیجه نهایی، بصورت الکترونیکی انجام می شود و نیاز به مراجعه حضوری شرکت به این اداره کل نیست.
  • از زمان ثبت درخواست، بصورت سیستمی در سامانه، نسبت به تخصیص و نمایش زمان رسیدگی به پرونده اقدام می شود که در دسترس رویت متقاضی خواهد بود (سیستم صف و مسیربندی).
  • مراحل ارجاع پرونده به کمیته فنی و همچنین اعلام نظر نهایی کمیته به متقاضی مطابق سیاست های مصوب، سیستمی بوده و در دسترس رویت متقاضی خواهد بود.
  • ثبت درخواست تمدید، ویرایش و اصلاحیه و تفویضIRC  در سامانه بصورت الکترونیکی لحاظ شده است.

  دکتر بیگلر مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی

بخش نظرات
نظر دهید

Browse by Audience

لینکهای داخلی

Browse by Audience

لینکها